Super Baloo, Talespin

.

 

 

 

|

|

 

Menu

 

.

Home

 Strona główna

About series

 O serialu

 Księga Dżungli

 Emisja w Polsce

 Odcinki "zakazane"

Who is who ?

 Bohaterowie

Author series

 Twórcy serialu

 Jymn Magon

Polish & English Dubbing

 Polski

 Angielski

 Galeria bohaterów

 Panoramy

List of episodes

 Spis odcinków

Summary series

 Streszczenia

 Scenariusze

Books

 Polskie wydania

 Zagraniczne (tłumaczenie PL)

 Komiksy

TaleSpin on DVD

 Odcinki na DVD

Episodes on VHS

 Odcinki na VHS

Music

 Muzyka w serialu / na CD

The TaleSpin Movie

 Film pełnometrażowy

Curiosities

 Podobieństwa scen

 Sceny usunięte

 Porównanie scen openingów

 Błędy, wpadki rysowników

Fan zone

 Fan arty

 Model Kaczuchy

Gadgets

 Puzzle, znaczki ...

Download

 Odcinki (Pl.Dubb.)

 Openingi

 Klipy video

 Teledyski [AMV]

 Muzyka

 Gry

 Animacje

 Skórki do Winampa

 Ikonki systemowe

Links

 Super Baloo na świecie

 Bannery & buttony

 Forum Disney Polska!
 Inne ciekawe strony
Guest Book

 Wpisz się do Księgi!

 O autorze strony


Mapa strony

 

   

 

|

 

Statystyki

 

 Aktualny PageRank

Visitor Map
Create
your own visitor map!
   

 

|

 

      Reklama

 
reklama

Jymn Magon Presents
webdisney member site
Kreskówki TOP
Kids and Cartoons

   

|

Jesteś tutaj:  Strona główna > O serialu > Księga Dżungli

|

Księga Dżungli

 

Księga Dżungli - 2 dyskowe wydanie specjalnePo kilku latach od pierwszej premiery "Księgi Dżungli" na DVD, "Imperial" zaskoczył nas 23 października zupełnie nowym, rewelacyjnym 2 - dyskowym wydaniem specjalnym, wyemitowanym w czterdziestą rocznicę powstania filmu.

Jest to wydanie jedyne w swoim rodzaju - pod każdym względem - począwszy od projektu graficznego, na zawartości dysków skończywszy.

Specjaliści od grafiki naprawdę pokazali, na co ich stać. Na uwagę zasługuje z pewnością atrakcyjne tekturowe etui ochronne DVD -boxa, wydrukowane na specjalnym holograficznym papierze. Całego uroku dopełniają delikatnie wyprofilowane tłoczenia sylwetek bohaterów. Słowem - Dzieło sztuki ! Nasze etui ukrywa we wnętrzu standardowe pudełko DVD, wykonane z najlepszych dostępnych materiałów (to w końcu oczywiste), bo Disney dokłada największych starań, by wydawane przezeń klasyczne seriale oraz filmy - jakim z całą pewnością jest "Księga Dżungli" - posiadały godną na ich miarę nie tylko oprawę graficzną.

Podobnie ma się sprawa zawartości płyt. Dysk pierwszy oprócz całkowicie odświeżonego, zremasterowanego filmu posiada cała gamę atrakcyjnych dodatków. Film po raz pierwszy możemy obejrzeć w panoramicznych proporcjach, co stanowi także przystosowanie do nowej technologii sprzętu High Definition (HD). Specjaliści z oryginalnej taśmy filmowej zeskanowali każdą z kilkuset tysięcy klatek filmowych, poddali skomplikowanej obróbce cyfrowej, mającej na celu zmaksymalizowanie jakości finalnej. Możemy odnieść wrażenie, że film został na nowo "ożywiony” - wyostrzony w zupełnie nowej jakości obraz a także świetny polski dubbing jakości 5.1 dają piorunujące wrażenie. A to wszystko po to, byśmy mogli odkryć zupełnie nowe oblicze tej wspaniałej, zapadającej w pamięć i ponadczasowej opowieści o przyjaźni i poświęceniu.

|

 

Sonda

 

 

 

Płyta pierwsza to również bardzo ciekawe dodatki specjalne, wystarczy chociażby wspomnieć o scenach niewykorzystanych, czy zupełnie nowych, nigdy nie publikowanych piosenkach.

W "Scenach niewykorzystanych" poznajemy zupełnie nowego bohatera - nosorożca o imieniu Rocky. Pierwotnie miał on wystąpić w scenie rozmowy sępów nad Ciemnym Jeziorem. Ostatecznie pomysł został porzucony, na wniosek samego Walta Disney'a który chciał dodać sępom więcej "charakteru". Stwierdził nadmiar postaci i postanowił zastąpić ten wątek kwartetem Sępów, który słyszymy dzisiaj.

Spragnieni swingujących rytmów (i nie tylko) odnajdą coś dla siebie w dziale z muzyką. Oprócz nowego wydania teledysku "I Wanna Be Like You", mamy szybki dostęp do każdej wybranej piosenki filmu, a także do 7 zupełnie nowych utworów, które zostały pierwotnie usunięte (niestety brak do nich tekstu, więc możemy to potraktować jako mały minus). Do tych bardziej interesujących bonusów, możemy też zaliczyć film dokumentalny przeplatany archiwalnymi fotografiami i wypowiedziami Walta Disneya ; pt. "Zapewnić przyszłość dzikiej przyrodzie i dzikim miejscom - Disney'owski Fundusz Ochrony Przyrody". Disney stworzył wspaniałe zwierzęce postacie zainspirowane obserwacjami dzikiej przyrody; podkreśla jak ważna jest jej ochrona.

Drugi dysk to w całości moc gier i dodatków - jeszcze bardziej pasjonujących niż na płycie pierwszej. Niezmiernie interesujące są wypowiedzi twórców w krótkich filmach dokumentalnych w dziale "Ludzka wioska", oczywiście dostępne są polskie napisy dialogowe. Poznajemy szczegóły animacji postaci. Animatorzy i twórcy włożyli całe serce i duszę w każdą ze scen. Film zawarł w sobie tyle uczuć, które Walt Disney chciał przekazać, nie przypuszczał, że będzie to jego ostatni film animowany w życiu. Dowiadujemy się sporo na temat samych początków powstawania filmu, poznajemy całą magię Księgi Dżungli "od kulis". W "Ludzkiej wiosce" możemy także przejść do "Galerii Sztuki" gdzie możemy podziwiać zbiór wizualizacji graficznych, projektów postaci, storyboard, projekty i tła, jak również zdjęcia z produkcji (ze studia), czy nawet takie rzeczy jak plakaty i zdjęcia reklamowe.

Podczas wirtualnej wyprawy do dżungli wraz z Misiem Baloo odkrywamy 4 zabawne gry i zabawy, począwszy od starcia z hipnotyzującym Kaa, poprzez "Obóz dla rekrutów Hathiego", "Sępie błazeństwa", aż po szaleńcze tańce u Króla Louie'sa.

Gry nie powinny sprawić kłopotu, bowiem są w języku polskim.

Kolejno mamy możliwość zajrzeć do przezabawnej "Disneyopedii" pod hasłem "Dżunglomania". Poznamy tutaj wiele ciekawych faktów na temat Indii, których sam - szczerze powiedziawszy - nie byłem świadom. Zapewne nikt z Was nie wiedział, że w Indiach istnieje 16 rodzajów puszcz i dżungli lub ile gatunków misiów tam mieszka ? Tych faktów i wiele innych dowiemy się zatem z 14 minutowego filmu dokumentalnego przeplatanego niezwykle śmiesznymi kwestiami bohaterów z filmu.

Na zakończenie Baloo wraz z przyjaciółmi zaprasza nas do gry "Baw się słowami", gdzie pomagamy Hathiemu przyporządkować słowo do konkretnego obrazka, lub ćwiczymy pamięć. Niestety w czasie gry musimy wykazać się pewną znajomością języka angielskiego.

Dodatkowo każde DVD bierze udział w konkursie! Jeśli chcesz wygrać 80 centymetrowego misia Baloo, wystarczy że do 7 stycznia 2008 narysujesz swoją ulubioną postać z "Księgi Dżungli" i wyślesz swoją pracę wraz z dołączonym do DVD kuponem pod wskazany adres. Do rozlosowania 10 pluszowych Misiów Baloo.

Screeny (Dysk 1)

|

Menu główne Wybór scen Menu ustawienia Nosorożec Rocky
 
Sępy w stylu Beatlesów W. Disney - "Za dużo postaci" W. Disney - "Małpy, sępy i Rocky ..."  
 

|
All right reserved by © Walt Disney Company.
Pictures are property of © Walt Disney Company and used without permission for non commercial purposes.
***
Wszystkie zamieszczone tu obrazy są własnością © Walt Disney Company.
Strona ma charakter niekomercyjny, podobnie jak wszelkie zamieszczone tu materiały multimedialne.
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z tej witryny (w szczególności artykułów)
i umieszczanie ich na innych stronach www bez wiedzy i zgody autora zabronione.

© Bobola 2005-2011