Super Baloo, Talespin

.

 

 

 

|

|

 

Menu

 

.

Home

 Strona główna

About series

 O serialu

 Księga Dżungli

 Emisja w Polsce

 Odcinki "zakazane"

Who is who ?

 Bohaterowie

Author series

 Twórcy serialu

 Jymn Magon

Polish & English Dubbing

 Polski

 Angielski

 Galeria bohaterów

 Panoramy

List of episodes

 Spis odcinków

Summary series

 Streszczenia

 Scenariusze

Books

 Polskie wydania

 Zagraniczne (tłumaczenie PL)

 Komiksy

TaleSpin on DVD

 Odcinki na DVD

Episodes on VHS

 Odcinki na VHS

Music

 Muzyka w serialu / na CD

The TaleSpin Movie

 Film pełnometrażowy

Curiosities

 Podobieństwa scen

 Sceny usunięte

 Porównanie scen openingów

 Błędy, wpadki rysowników

Fan zone

 Fan arty

 Model Kaczuchy

Gadgets

 Puzzle, znaczki ...

Download

 Odcinki (Pl.Dubb.)

 Openingi

 Klipy video

 Teledyski [AMV]

 Muzyka

 Gry

 Animacje

 Skórki do Winampa

 Ikonki systemowe

Links

 Super Baloo na świecie

 Bannery & buttony

 Forum Disney Polska!
 Inne ciekawe strony
Guest Book

 Wpisz się do Księgi!

 O autorze strony


Mapa strony

 

   

 

|

 

Statystyki

 

 Aktualny PageRank

Visitor Map
Create
your own visitor map!
   

 

|

 

      Reklama

 
   

|

Jesteś tutaj:  Strona główna > Błędy, wpadki rysowników

|

Błędy, wpadki rysowników i animatorów

|

Zaprezentuję tutaj różne inne ciekawe rzeczy, mianowicie błędy, wpadki rysowników oraz nietypowe 'zjawiska' - czyli wszystko to, co w jakiś sposób nie jest zgodne z panującymi prawami fizyki - nawet w serialach animowanych :)

Chcąc powiększyć obrazek, kliknij na nim.

#01. Bardzo 'ładny' przykład błędu popełnionego przez rysownika możemy odnaleźć w odcinku #49. "Fatalna pomyłka", w którym Baloo wraz z Ciapatą ma za zadanie dostarczyć pokrytą hieroglifami tablicę do Muzeum Historii Starożytnej, w ręce Miry, głównej archeolog Ministerstwa Kultury w Aridii.

Po dotarciu do biura Ministerstwa, Baloo podnosi tablicę i kładzie ją na biurku Miry. Scena z pozoru zwyczajna, nie wyróżnia się niczym wyjątkowym. Jest jednak pewien drobny detal, błąd techniczny który popełnił rysownik. Analizując wygląd tablicy oraz umiejscowienie na niej hieroglifów wnioskujemy, iż znajdują się one wyłącznie po jednej stronie owej tablicy. Na klatce numer  Baloo podnosi tablicę do góry,  opuszcza ją na dół i kładzie na biurku (napisy wciąż znajdują się po stronie dolnej),   tablica leży na biurku,  biurko łamie się pod jej ciężarem i wreszcie   - staje się rzecz niesamowita! - napisy ukazują się na górze! Tylko pytanie: jak to jest możliwe ?

Tytuł odcinka wydaje się być adekwatny również do tej wybranej sceny - "Fatalna pomyłka" - czyli fatalna pomyłka popełniona przez rysownika. Chyba że jest to magiczna tablica i napisy przeniknęły na górę w jakiś cudowny sposób. To nawet tłumaczyło by wyraz zdziwienia, rysujący się na twarzy Baloo i reszty obserwatorów w scenie kolejnej ;) (o ile nie był on wynikiem widoku sfatygowanego biurka).

Cały proces 'przenikania' można zaobserwować na załączonym video (wielkość: 182 KB [*rar/avi]).

 

#02. Oprócz niewinnych błędów typu 'hieroglify', bywają poważniejsze uchybienia. Świetnie jest to widoczne na przykładzie odcinka #52. "Niebo w gębie (Pizza pie in the sky)".

Podczas dwudniowej nieobecności Rebeki, która udaje się na wyjazdowy kurs dla managerów, pomysłowy Baloo przekształca 'Lataj z Rebeką' w firmę dostarczającą pizzę, o nazwie 'Niebo w gębie'. Wszystko idzie gładko do czasu, kiedy Baloo otrzymuje zlecenie dostarczenia 200 pizz do 'Pensjonatu Fortuna'. Jak się okazuje, właśnie tam Rebeka przechodzi kurs dla managerów. Podczas lotu, w piecu do pieczenia pizzy zapala się tłuszcz i Baloo zmuszony jest wyrzucić piecyk do oceanu. Aby na czas upiec 200 pizz, decyduje się zlecieć w głąb wulkanu. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Upieczone pizze wydają się ważyć więcej niż przedtem. By uniknąć śmierci, bohaterowie wrzucają do magmy bryłę lodu. Powstała w ten sposób para wodna wyrzuca Kaczuchę z krateru...
Cóż, pieczenie pizzy jak widać może być ryzykowne.

Po wrzuceniu do lawy bryły lodu , Kaczucha zostaje wyrzucona z wulkanu -. Zastanawiająca jest jednak scena nr. - skąd w kabinie pilota blask rozżarzonej lawy i widok skał na zewnątrz za oknem, skoro w poprzedzającej scenie nr. widzimy wyraźnie, że Kaczucha opuściła wulkan ? Komuś najwyraźniej na etapie produkcji pomieszały się fakty i przez pomyłkę użył tła kabiny pilota nieadekwatnego do danej sceny :).

 

 

 

#03. W odcinku #25. "Legenda Jacksona (Whistlestop Jackson Legend)" obserwujemy z_kolei niezwykłą sytuację...

Dla firmy 'Lataj z Rebeką' to ważny dzień - oto przybywa Kapitan Jackson - żywa legendy lotnictwa. Pani Inkaso liczy na to, iż autorytet Jacksona pomoże jej w wypromowaniu firmy i zwiększeniu obrotów w biznesie. Jak możemy się domyślić, wyniknie wiele zabawnych incydentów.

Dla nas jednak kluczowe są sceny próbnego lotu Kaczuchą. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być w porządku, lecz to tylko pozory. Po dość nieudanym starcie Jacksona, Kaczucha wzbija się w powietrze. Dalej już tylko napięcie rośnie.

Cała sytuacja rozgrywa się w zaledwie kilku sekundach od momentu, gdy silniki stają w płomieniach . Uszkodzony samolot obiera kurs na kolizję z inną maszyną -, w ostatnim momencie udaje się wyprowadzić właściwą trajektorię lotu i uniknąć kraksy (nie obywa się bez bliskiego spotkania trzeciego stopnia ze sterowcem ).

Scenę która zasługuje na uwagę, prezentują klatki nr. i , widzimy na nich wyraźnie, że Baloo nosi brązową kurtkę pilota oraz gogle(!). Porównując klatki i możemy stwierdzić: to wbrew logice.

Owszem 4 min i 50 sekund później, lecąc Jacksonowi z pomocą, Baloo zakłada identyczną kurtkę i gogle, lecz w naszej scenie lotu testowego jest to co najmniej dziwne :)

     
 

 

|

 

Sonda

 

 

 
|

 

|
All right reserved by © Walt Disney Company.
Pictures are property of © Walt Disney Company and used without permission for non commercial purposes.
***
Wszystkie zamieszczone tu obrazy są własnością © Walt Disney Company.
Strona ma charakter niekomercyjny, podobnie jak wszelkie zamieszczone tu materiały multimedialne.
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z tej witryny (w szczególności artykułów)
i umieszczanie ich na innych stronach www bez wiedzy i zgody autora zabronione.

© Bobola 2005-2011